czwartek, 31 marca 2016

Dodatkowe kilogramy po świętach?

zdrowa dieta

Okres świąteczny czy też urlopowy do doskonała okazja na to aby złapać kilka zbędnych kilogramów, dla tego warto przed zjedzeniem nadmiernej ilości pożywienia zastanowić się czy damy radę spalić te nadwyżki. Przytyć można bardzo szybko i łatwo lecz odchudzanie przychodzi znacznie trudniej, więc należy pamiętać że zdrowa dieta to najlepsza profilaktyka która posiada większą moc przed, aniżeli najlepsze ćwiczenia odchudzające po.

Nadwaga to bardzo niepokojące zjawisko, które dotyka coraz to więcej ludzi. Oprócz niewłaściwego odżywiania się bezpośrednia przyczyną nadwagi jest tak zwany siedzący tryb życia, czyli brak ruchu, brak wysiłku fizycznego który powodował by spalić nadmierne ilości kalorii trafiające do naszego organizmu i odkładające się w postaci tłuszczu. Problemem może być również zbyt mało zróżnicowana dieta, która nie jest bogata w witaminy i minerały.

Odchudzanie to obecnie bardzo modny temat, który niektórzy wykorzystują do zrobienia dobrego biznesu, sprzedając różne specyfiki czyniące cuda. Oczywiście to wszystko jest nieprawdą. Najgorsze że jest to choroba, bo chyba tak należy to zjawisko nazywać, która występuje coraz częściej u dzieci. Najbardziej dotkniętym nadwagą krajem są Stany Zjednoczone, tam właśnie z powodu niewłaściwej diety bogatej w cukier oraz różnego rodzaju dań bogatych w niezdrowe składniki, nadwaga jest najbardziej widoczna. A to właśnie odpowiednia dieta , oparta na owocach i naturalnych składnikach odżywczych może zapobiegać nadwadze. Lecz przy zaawansowanej nadwadze sama dieta już nie wystarczy.

Jedynym sprawdzonym sposobem na zrzucenie kilogramów jest zdrowa dieta oraz regularny wysiłek fizyczny. Takim właśnie wysiłkiem są ćwiczenia na nadwagę albo uprawianie czynne jakiegoś sportu. Już samo przebywanie na świeżym powietrzu powiedzmy na codziennym spacerze, daje naszemu organizmowi możliwość walki z otyłością. Jednak kiedy już jesteśmy zaawansowanym grubasem należy korzystać z pomocy fachowców którzy wiedza jakie ćwiczenia odchudzające będą najlepsze właśnie w naszym przypadku. Nie należy tak dawać się omamiać wszelkiego rodzaju reklamom które promują szybkie podgrzewane w mikrofalówkach posiłki, lepiej zorganizować sobie jedzenie bogate w naturalnego pochodzenia owoce i warzywa, ponieważ lepiej być szczupłym i zdrowym niż otyłym i sapiącym przy wejściu na kilka stopni klatki schodowej.

1 komentarz:

  1. Ogromną pomoc w walce z otyłością, znalazłem na blogu http://zwalczotylosc.pl/. Serdecznie polecam jako dodatkowe wsparcie!

    OdpowiedzUsuń