wtorek, 31 marca 2015

O motywacji i realnych celach

fitness kobieta
Dziś słów kilka na temat ustalania sobie realnych celów. Każda z nas chciałaby wyglądać idealnie, chodzić na fitness, biegać, zdrowo się odżywiać, być pełną radości i... nie napracować się przy tym. Niestety, idealne ciało co praktycznie całe życie ciężkiej pracy. Optymalnie jest wówczas, gdy praca ta daje nam na tyle dużo satysfakcji, że traktujemy ją jako przyjemność. 

Wiele kobiet ma problem albo z tym, aby zacząć, albo aby wytrwać w swoich postanowieniach. Czy to fitness, siłownia, czy dieta, praktycznie u każdej z nas dochodzi do kryzysu. Jak tego uniknąć? 

Po pierwsze - nie zaczynaj ćwiczyć/diety, jeśli nie masz odpowiedniej motywacji. Pierwsza przeszkoda na drodze, jak niewielka by ona nie była (np. deszcz) mogą zupełnie Cię zniechęcić. 

Po drugie - nie zaczynaj ćwiczyć/diety, jeśli jesteś zmotywowana, ale zupełnie nie wiesz za co się zabrać. Motywacyjne nakręcenie nie trwa długo, a chodzi o wytrwałość i konsekwencję, które są następstwem przemyślanego planu. 

Wiele osób naprawdę chce zmienić swoje życie na zdrowsze, jednak nie wie jak. Siedzą w internecie godzinami, czytają, zbierają wiedzę i oglądają motywujące filmiki. Nabierają motywacji, i oglądają coraz więcej filmów. W ten sposób spędzają coraz więcej czasu przed monitorem, zamiast po prostu ruszyć się i coś zrobić. Sama motywacja nic nie daje, gdyż jest to falowe, nie można być cały życie nakręconym na najwyższe obroty. To mija. Zmiana stylu życia to praca na pełen etat, również w te dni, kiedy nie chce nam się wstawać z łóżka. A bądźcie pewne, będą takie dni ;) 

Już ćwiczycie i zdrowo się odżywiacie, ale nie widać efektów? To może dobić. Być może coś robicie nieefektywnie. Może skonsultujcie się ze specjalistą dietetykiem albo z trenerem personalnym? Może warto dołączyć do diety suplementy (polecam: odżywki nie tylko dla mężczyzn)? 

Pamiętajcie jednak, aby zawsze i wszędzie myśleć pozytywnie ;)

2 komentarze:

 1. Witaj, bardzo pomocne rady. Bardzo podoba mi się Twój blog, dlatego dodałem Cię do mojej listy blogów pod adresem firkat.pl
  Zajrzyj jeżeli masz ochotę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Motywacja i realne cele są niezwykle ważne? :)
  Pozdrawiam :)
  http://fit-healthylife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń